Bütünsel Sağlık ve Yeşil Kimya Prensipleri – 08 Temmuz 2017

Fatih Küçükuysal, Bütünsel Sağlık ve Yeşil Kimya Prensipleri
08 Temmuz 2017, Cumartesi 16:00 19:00

Katılım

BÜTÜNSEL SAĞLIK ve YEŞİL KİMYA PRENSİPLERİ
Tedavi edici modern tıbbın her gün dev adımlarla ilerlemesine rağmen çoğumuz hala “hastayız.” Aşırı tüketici ve hızlı yaşam tarzı, hareketsizlik, fast-food, paket ve konserve yiyeceklere katılan katkı maddeleri, kimyasal olarak kirlenmiş toprak, su ve hava, ölçüsüz ilaç kullanımı ve çılgın stresli günlük yaşam tarzı insan sağlığının bozulmasına yol açıyor.
Bütünsel ( Holistik = Bedensel + Zihinsel + Enerjisel + Ruhsal + Çevresel ) bakışa sahip Alternatif ve Tamamlayıcı Tıp felsefesinde, parçaları tek tek anlamaktan daha çok, bütünü ele almak ve sorunun temeline inmek esastır. Bütünsel sağlık anlayışında, kendimize, diğer insan ve canlılara ve olaylara bütünsel yaklaşmadıkça her zaman bir şeyler eksik kalacaktır ve ne yazık ki tam iyileşme olmayacaktır.
Ülkemizde de tamamlayıcı terapiler 29158 sayılı yasa 27.10.2014 tarihinde resmi gazetede yayınlanmış ve yürürlüğe girmiştir. Bu yasa ve yönetmeliğe göre aşağıda bahsi geçen 15 farklı tamamlayıcı terapi yöntemi; eğitimini almış sağlık çalışanları tarafından uygulanabilecektir. Bunlar;
1. Akupunktur
2. Fitoterapi
3. Hirudoterapi
4. Ozon Uygulamaları
5. Kupa Uygulamaları ve Hacamat
6. Larva Uygulamaları
7. Apiterapi
8. Homeopati
9. Hipnoterapi
10. Müzik Terapisi
11. Mezoterapi
12. Proloterapi
13. Kayropraktik
14. Osteopati
15. Refleksoloji

Yeşil Kimya, yaşamın her alanında var olan kimyasalların oluşturduğu sorunlarını ortadan kaldıracak ve alternatif çözümler öneren yeni bir akımdır. Çevre Koruma Örgütü (EPA) tarafından tanımı ise; “Kimyasalların dizaynı, üretimi ve kullanımı sırasında ve sonrasında ortaya çıkacak kirlilikleri elimine eden veya azaltan yenilikçi teknolojileri teşvik etmektir.”
Dünyamızda insanlar tarafından üretilmiş kimyasal madde sayısı 12 milyonun üzerindedir. Her hafta yaklaşık 6.000 yeni kimyasal keşfedilmekte ve bu listeye katılmaktadır. Bu maddeler bir yandan günlük yaşantımızı kolaylaştırırken, diğer yandan yarattığı çevre ve sağlık tehlikeleri insanlığı tehdit etmektedir.

KİMLER KATILABİLİR?
Kendi sağlığına ve çevre bilincine duyarlı herkes
Ülkemizdeki yasal tamamlayıcı terapi çeşitlerini öğrenmek isteyenler
Alternatif ve Tamamlayıcı Tıbba ilgili sağlık çalışanları
Permakültür, sürdürülebilir organik tarım ve kent bostanı hakkında bilgilenmek isteyenler

AMAÇ/LAR
Bütünsel sağlık anlayışı ile tıbba geniş pencereden bakmak
Ülkemizdeki yasal tamamlayıcı terapilerin faydalarını hakkında bilgi sahibi olmak
Sentetik Kimyanın insana ve çevreye zararlarını fark etmek
Doğaya ve insana dost Yeşil Kimya prensiplerini öğrenmek
Alkali ve organik beslenme, permakültür ve kent bostanı bilinci edinmek

SEMİNER SÜRECİ
İlk bölümde bütünsel sağlık bileşenleri, birey, toplum ve ülke ekonomisine faydaları ve Türkiye’deki yasal tamamlayıcı terapi çeşitleri hakkında kısa bilgiler paylaşılacaktır. İkinci bölümde ise kimyasalların zararları, insan ve doğaya dost yeşil kimya prensipleri ve evde yapabileceğimiz ekolojik ürünler hakkında kısa bilgiler paylaşılacaktır.

AYRINTILAR
* Çalışma, 25 kişi ile sınırlıdır.
* Katılım ücreti 50 TL’dir.
( 25 yaş altı öğrenciler için %50 indirimlidir.)
* Başvuruda kayıt sırası esastır.
* GETATDER ( Geleneksel, Tamamlayıcı ve Alternatif Tıbbı Destekleme Derneği ) tarafından “katılım belgesi” verilir.
* Etkinlik için alt sınır 10 kişidir.
* İptal ve/veya ertelemelerde ücret iadesi yapılır.
* Çay & kahve ve atıştırmalıklar ikram edilir.

ÖDEME
Opus Noesis Danışmanlık Ltd.
T. İş Bankası, Şube Kodu – Hesap No: 1023-0332662
T. İş Bankası, IBAN: TR30 0006 4000 0011 0230 3326 62
(Fatura talep edenlerin, tüzel kişilik ise fatura bilgileri, değilse T.C. kimlik numarası ve adres bilgilerini paylaşmaları gerekmektedir.)

KAYIT
+90 212 972 22 72 & +90 542 380 20 30
Telefonlarını arayarak ya da ödeme belgesini opus@opusnoesis.com.tr adresine göndererek kayıt işleminizi tamamlayabilirsiniz.

ADRES
Teşvikiye Mahallesi Ahmet Fetgari Sokak Niyagara Apt. No: 32/10 Nişantaşı – İstanbul
__________________________________
PAYLAŞIMCI / Fatih KÜÇÜKUYSAL
1976 İstanbul doğumludur. Ege Üniversitesi 1998 Kimya Bölümü, Eskişehir Üniversitesi 2014 “Sağlık Kurumları İşletmeciliği” ve 2016 “Sosyal Hizmetler” mezunudur. 5 seneden fazla özel ve kamu okullarında kimya ve fen & teknoloji öğretmenliği yaptı. İdari görevlerde bulundu. Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan Spor Masörlüğü ve Türkiye Masaj Enstitüsü’nden ve Kadıköy Halk Eğitim merkezinden Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Klasik Masaj ve Thai, Shiatsu, Refleksoloji Aromaterapi gibi Uzakdoğu masaj ekollerinin sertifika programlarına katıldı ve toplamda 2000 saatin üzerinde eğitim aldı. Stajını tamamlayarak mezun olduğu enstitüde uygulayıcı ve eğitmen olarak çalıştı.
Dr. Bülent Uran’dan Hipnotik Regresyon Teknikleri, Gülcan Arpacıoğlu’ndan EFT (Duygusal Özgürleşme Teknikleri) iNLP Center’dan NLP (Beyin Dili Programlama), Alan Horne’dan International Pranic Healing, Berna Özcan Demir’den Usui Reiki ve türevleri, Golden Triangle ve Yasemin Yönet’ten Amadeus Shamanic Healing uygulayıcılık ve master sertifikaları aldı.
Avrupa Birliği fonuyla Letonya’da bir haftalık “Yetişkin Eğitimi ve Cahilliği Önlemede Yeni Okuma Metodları” ve Slovenya’da 1 haftalık “Gönüllü Gençlik Değişimi Grup Liderliği” eğitim programlarında bulundu. İstanbul, İzmir ve Antalya’da halka açık “Stres Yönetimi ve Farkındalık” seminerleri verdi. Bu konularla ilgili çeşitli kişisel gelişim merkezlerinde bireysel ve grup çalışmaları yönetti.
Şu an İstanbul’da Bütünsel / Holistik uygulamalar ve eğitsel çalışmalar yapmaktadır. Aynı zamanda kamu yararına sosyal projeler tasarlamakta ve yürütmektedir. Avrupa Birliği çalışmaları yürüten gençlik derneği YOUTHART’da medya, proje ve eğitimler ekibinde, Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği BUĞDAY’e üye, Bakırköylüler Derneğine üye ve GETATDER Geleneksel, Tamamlayıcı ve Alternatif Tıbbı Destekleme Derneği başkanıdır.

Katılım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir