Otohipnoz ve Farkındalık Terapileri / 16 Temmuz 2017

Fatih Küçükuysal, Otohipnoz ve Farkındalık Terapileri,
16 Temmuz 2017, Pazar, 11:00 – 19:00

Katılım

OTOHİPNOZ VE FARKINDALIK TERAPİLERİ

Farkındalık, dikkati yoğunlaştırmayı içeren bir yöntemdir. Özellikle yargılamadan şimdiye odaklanmaktır. Bu bilinçli olarak dikkatin geliştirilmesidir. Farkındalık öğrenilebilen bir beceridir. Farkındalıkta, olumsuz duygu ya da düşünceden kaçınma yerine o duygu ve düşünceye maruz kalma ve dönüşümün izlenmesi vardır
Bebekler özellikle 0-3 yaş arasında neredeyse devamlı, büyüdükçe de ara ara trans halindedir. Dalgınlıklar, travmatik olaylar, şakalar, ani üzüntü, odaklanarak yapılan hobi, koşu, dans gibi olaylarda da trans hali görülür. Bu hallerde kendinden ve çevreden aldığı her duygu – düşünce inanç kalıplarını oluşturur. Bu doneler, artık onun hayatını şekillendiren en güçlü etmenlerdir. Ta ki farkındalıkla bunları ele alıp değiştirmeye niyet edene kadar.
Hipnoz, uyku halinin rahatlığında ancak uyanık halin bilincinin en açık olduğu bir bilinç halidir. Bu durumda kişi telkine yatkınlık gösterir. Fakat sanılanın aksine, kişinin kabul edemeyeceği hiçbir telkin, kişinin hayatına zorla tesir ettirilemez. Kişinin kendi kendine bunu yapabilmesine ise “Otohipnoz” denir. Aslında her hipnoz, bir otohipnozdur.

Otohipnoz, bilinç ile bilinçdışı arasında bir tur iletişim aracıdır. İnsanın beş duyusuyla zihne ulaşma ve kendi zihnimizi kontrol etme mekanizmasıdır. Bu sayede olumlu telkinlerin nüfuz etmesini ve istediğimiz değişimin hayata geçmesini sağlar.
Değişim sanıldığı kadar zor değildir. İnanç kalıplarını ( pattern ) fark etmek ve sonra da pratik bazı yöntemlerle dönüştürerek, yeniden çerçevelemek ve istediğimiz şekilde bakış açısına sahip olmak gayet mümkündür. Zaten hayatta başarılı ve kendinle barışık insanlara baktığımızda bilerek ya da bilmeyerek aynı yol ve yöntemleri kullandıkları görülmektedir.

KİMLER KATILABİLİR?
Kendi sağlığına ve beyin mekanizmasına ilgili herkes
Farkındalığını arttırmayı isteyenler
Olumsuz duygularını serbest bırakmayı isteyenler
Kendine telkin vermeyi öğrenmek isteyenler

AMAÇ/LAR
Bedensel ve Zihinsel farkındalığı geliştirmek
Olumsuz duygu ve düşünceleri bedende ve zihinde fark edip izlemek ve etkisizleştirmek
Kendi kendine olumlu telkin vermek
Zihinsel fit – sağlıklı olmak

WORKSHOP SÜRECİ
İlk bölümde olumsuz duyguların beden ve zihin dünyamıza etkileri paylaşılacaktır. Akabinde uygulamalarla olumsuz duyguları etkisizleştirme öğretilecektir. İkinci bölümde ise dıştan ve içten gelen her türlü telkinin beden zihin ve sosyal hayatımızdaki etkileri hakkında bilgiler paylaşılacaktır. Uygulamalarla kendi kendine telkin verme ( otohipnoz ) öğretilecektir.

AYRINTILAR
* Çalışma, 16 kişi ile sınırlıdır.
* Katılım ücreti 400 TL + KDV’dir.
( İşsiz ve 25 yaş altı öğrenciler için %50 indirimlidir.)
* Başvuruda kayıt sırası esastır.
* Katılım belgesi verilir.
* Etkinlik için alt sınır 8 kişidir.
* İptal ve/veya ertelemelerde ücret iadesi yapılır.
* Çay & kahve ve atıştırmalıklar ikram edilir.

ÖDEME
Opus Noesis Danışmanlık Ltd.
T. İş Bankası, Şube Kodu – Hesap No: 1023-0332662
T. İş Bankası, IBAN: TR30 0006 4000 0011 0230 3326 62
(Fatura talep edenlerin, tüzel kişilik ise fatura bilgileri, değilse T.C. kimlik numarası ve adres bilgilerini paylaşmaları gerekmektedir.)

KAYIT
+90 212 972 22 72 & +90 542 380 20 30
Telefonlarını arayarak ya da ödeme belgesini opus@opusnoesis.com.tr adresine göndererek kayıt işleminizi tamamlayabilirsiniz.

ADRES
Teşvikiye Mahallesi Ahmet Fetgari Sokak Niyagara Apt. No: 32/10 Nişantaşı – İstanbul
_____________________
PAYLAŞIMCI / Fatih KÜÇÜKUYSAL

1976 İstanbul doğumludur. Ege Üniversitesi 1998 Kimya Bölümü, Eskişehir Üniversitesi 2014 “Sağlık Kurumları İşletmeciliği” ve 2016 “Sosyal Hizmetler” mezunudur. 5 seneden fazla özel ve kamu okullarında kimya ve fen & teknoloji öğretmenliği yaptı. İdari görevlerde bulundu. Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan Spor Masörlüğü ve Türkiye Masaj Enstitüsü’nden ve Kadıköy Halk Eğitim merkezinden Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Klasik Masaj ve Thai, Shiatsu, Refleksoloji Aromaterapi gibi Uzakdoğu masaj ekollerinin sertifika programlarına katıldı ve toplamda 2000 saatin üzerinde eğitim aldı. Stajını tamamlayarak mezun olduğu enstitüde uygulayıcı ve eğitmen olarak çalıştı.

Dr. Bülent Uran’dan Hipnotik Regresyon Teknikleri, Gülcan Arpacıoğlu’ndan EFT (Duygusal Özgürleşme Teknikleri) iNLP Center’dan NLP (Beyin Dili Programlama), Alan Horne’dan International Pranic Healing, Berna Özcan Demir’den Usui Reiki ve türevleri, Golden Triangle ve Yasemin Yönet’ten Amadeus Shamanic Healing uygulayıcılık ve master sertifikaları aldı.
Avrupa Birliği fonuyla Letonya’da bir haftalık “Yetişkin Eğitimi ve Cahilliği Önlemede Yeni Okuma Metodları” ve Slovenya’da 1 haftalık “Gönüllü Gençlik Değişimi Grup Liderliği” eğitim programlarında bulundu. İstanbul, İzmir ve Antalya’da halka açık “Stres Yönetimi ve Farkındalık” seminerleri verdi. Bu konularla ilgili çeşitli kişisel gelişim merkezlerinde bireysel ve grup çalışmaları yönetti.

Şu an İstanbul’da Bütünsel / Holistik uygulamalar ve eğitsel çalışmalar yapmaktadır. Aynı zamanda kamu yararına sosyal projeler tasarlamakta ve yürütmektedir. Avrupa Birliği çalışmaları yürüten gençlik derneği YOUTHART’da medya, proje ve eğitimler ekibinde, Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği BUĞDAY’e üye, Bakırköylüler Derneğine üye ve GETATDER Geleneksel, Tamamlayıcı ve Alternatif Tıbbı Destekleme Derneği başkanıdır.

Katılım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir