13 Ocak 2019 / Mindfulness

Mindfulness, özünde mistik Türk kültürünün ve antik Uzakdoğu öğretilerinin pratik bilgeliği olarak bilinmesine karşın son yıllarda pek çok bilimsel araştırmanın yararlarını doğrulamasıyla yaygınlaşarak popüler bir kavram haline geldi.
Bu tekniğin özelliği; hem kişisel hem de çalışma hayatınızda sizi zorlayan düşünceler, duygular, davranış kalıplarının yanı sıra; kişilerle ve durumlarla bilgece baş etmenizi sağlayan kolay uygulanabilir çözümler sunmasıdır.
Bu atölye programımız, içsel ve dışsal kaynaklı stresinizi azaltmak, zihinsel ve duygusal ustalık ve bilinçli farkındalığın sistematik eğitimini amaçlamaktadır.
Program  süresince, hayatınızın birçok alanında kolayca yararlarını göreceğiniz mindfulness yaklaşımını tanıyacak, grup olarak deneyimleyerek öğrenme imkanı bulacaksınız. Aynı şekilde, stres yönetimi, duygu ve düşünce farkındalığı ve yaratıcı düşünme gibi becerilerinizi artırabileceğiniz araçlar edineceksiniz.
Bir günlük bu programa; mindfulness öğretisi, kavramı, sistemi ve tekniği ile tanışmak isteyen, teorik ve pratik (deneyimsel) olarak konuya ilgi ve merakı olan herkes katılabilir.
Katılımcı olmak için herhangi bir ön koşul (meditasyon veya yoga tecrübesi) gerekmemektedir.
AYRINTILAR
* Çalışma, 20 kişi ile sınırlıdır.
* Katılım ücreti 300,00 TL’dir.
* Başvuruda kayıt sırası esastır.
* Katılımcılara “katılım belgesi” verilir.
* Etkinlik için alt sınır 10 kişidir.
* İptal ve/veya ertelemelerde ücret iadesi yapılır.
* Çay & kahve ve atıştırmalıklar ikram edilir.
ÖDEME
Opus Noesis Danışmanlık Ltd.
T. İş Bankası, Heybeliada Şubesi
Şube Kodu – Hesap No: 1023-0332662
IBAN: TR30 0006 4000 0011 0230 3326 62
Opus Noesis Danışmanlık Ltd.
Yapı Kredi Bankası, Gümüşsuyu Şubesi
Şube Kodu – Hesap No: 276 – 51870515
IBAN: TR67 0006 7010 0000 0051 8705 15
Kredi Kartı ile ödeme yapmak için: www.opusnoesis.com.tr
(Fatura talep edenlerin, tüzel kişilik ise fatura bilgileri, değilse T.C. kimlik numarası ve adres bilgilerini paylaşmaları gerekmektedir.)
KAYIT
+90 212 972 22 72 & +90 542 380 20 30 no’lu telefonlarını arayarak ya da ödeme belgesini opus@opusnoesis.com.tr adresine göndererek kayıt işleminizi tamamlayabilirsiniz.
ADRES
Teşvikiye Mahallesi Ahmet Fetgari Sokak Niyagara Apt. No: 32/10 Nişantaşı – İstanbul
KOLAYLAŞTIRICI
Riella Morhayim
_________________________
Özegeçmiş / Riella Morhayim
Boğaziçi Üniversitesi-Felsefe (BA), IDC Hertzeliya-Organizasyon Psikolojisi (MA) & Tel Aviv Üniversitesi-Felsefe (MA).
2008 yılından bu yana, Felsefi Danışmanlık ve Uygulamaları hakkında İsviçre, Türkiye, Hollanda, Fransa ve İsrail olmak üzere birçok eğitime ve konferansa konuşmacı olarak katıldım. Bu branştaki önemli profesörlerden Kanadalı Peter Raabe, Fransız Oscar Brenifier, Amerikalı Lou Marinoff ve Avustralyalı Christos Iliopoulos’un öğrencisi olma onuruna eriştim. 2015’te 12 farklı ülkeden 18 kadın felsefi danışmanın yer aldığı Lexington Yayınevi’nden çıkan “Felsefe Danışmanlığı’nda Kadınlar” (Women in Philosophical Counseling: The Anima of Thought in Action) adlı kitapta makalem yayınlandı.
Birkaç senedir “Unlocking Practices” (Kilit Açıcı Uygulamalar) adı altında felsefeyi kişisel gelişim ve problem çözme tekniği olarak uygulamaktayım. Çocuklar, öğrenciler, eğitimciler ve birçok meslek dalından çalışanlar ve yöneticiler ile Felsefi Danışmanlık yapıyorum. İngilizce, Türkçe ve İbranice olmak üzere 3 dilde kişiler, gruplar, şirketler ve kurumlar ile çalışıyorum. Gizliliği esas alarak uyguladığım felsefi danışmanlık ve uygulamaları son dönemde, telefon ve görüntülü Skype görüşmeleri sayesinde Avustralya, Güney Afrika, İngiltere, Türkiye ve Amerika’da yaygınlığını daha da arttırmaktadır. Böylece bütün dünyadaki danışanlarım ile felsefe bilgeliğinin gelişimine hizmet etmekteyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir