29 Aralık 2018, Yıl Sonu / Başı Atölyesi

Yeni yıla hazır mısınız?  
Peki ya 2018 desek, nasıl bir mimik belirdi yüzünüzde?
Öyleyse, sizleri, sona ermekte olan 2018’i bilgelikle değerlendirme fırsatı bulabileceğiniz ve yaklaşan 2019’un neşeli ve bilinçli tohumlarını ekeceğiniz Opus Noesis’in “Yıl Sonu / Başı” atölyesi, kendinize yaptığınız en değerli yeni yıl hediyesi ve katıldığınız en önemli egzersizlerden biri olacaktır.
Platon için düşünmek, kişininin kendisiyle diyaloğa girmesidir. Bu diyalog özgürleştirici, değiştirici ve dönüştürücüdür. En ideal koşullarsa, tıpkı beraber deneyimleyeceğimiz gibi, felsefi bir bakış açısı, cesur ve erdemli bir tutum, rahat bir mekan ve huzurlu bir zamandır.
Türkiye’de bir ilk olan bu atölye, felsefi (eleştirel ve yaratıcı) düşünce becerilerinizi uyandırmanız ve kendinizle sağlıklı bir diyaloğa girebilmeniz için tasarlanmıştır.
Tarih & Saat
29 Aralık 2018, Cumartesi & 17.00-19.00
Ayrıntılar
* Etkinlik, 20 kişi ile sınırlıdır.
* Katılım ücreti 70,00 TL’dir.
* Başvuruda kayıt sırası esastır.
* Kontenjan sınırlı olduğundan KAYIT yaptırılması gerekmektedir.
Kayıt
————————–————————–————
Kolaylaştırıcı / Riella Morhayim
Boğaziçi Üniversitesi-Felsefe (BA), IDC Hertzeliya-Organizasyon Psikolojisi (MA) & Tel Aviv Üniversitesi-Felsefe (MA).
2008 yılından bu yana, Felsefi Danışmanlık ve Uygulamaları hakkında İsviçre, Türkiye, Hollanda, Fransa ve İsrail olmak üzere birçok eğitime ve konferansa konuşmacı olarak katıldım. Bu branştaki önemli profesörlerden Kanadalı Peter Raabe, Fransız Oscar Brenifier, Amerikalı Lou Marinoff ve Avustralyalı Christos Iliopoulos’un öğrencisi olma onuruna eriştim. 2015’te 12 farklı ülkeden 18 kadın felsefi danışmanın yer aldığı Lexington Yayınevi’nden çıkan “Felsefe Danışmanlığı’nda Kadınlar” (Women in Philosophical Counseling: The Anima of Thought in Action) adlı kitapta makalem yayınlandı.
Birkaç senedir “Unlocking Practices” (Kilit Açıcı Uygulamalar) adı altında felsefeyi kişisel gelişim ve problem çözme tekniği olarak uygulamaktayım. Çocuklar, öğrenciler, eğitimciler ve birçok meslek dalından çalışanlar ve yöneticiler ile Felsefi Danışmanlık yapıyorum. İngilizce, Türkçe ve İbranice olmak üzere 3 dilde kişiler, gruplar, şirketler ve kurumlar ile çalışıyorum. Gizliliği esas alarak uyguladığım felsefi danışmanlık ve uygulamaları son dönemde, telefon ve görüntülü Skype görüşmeleri sayesinde Avustralya, Güney Afrika, İngiltere, Türkiye ve Amerika’da yaygınlığını daha da arttırmaktadır. Böylece bütün dünyadaki danışanlarım ile felsefe bilgeliğinin gelişimine hizmet etmekteyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir