Eğitim Danışmanlığı

Opus Noesis’te EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

 

 

 

C. Eğitim Danışmanlığı

  • Kurum
  • Ebeveyn / Veli
  • Öğrenci

Opus Noesis, kurum, kişi, grup ve ailelere yönelik, ihtiyaç, sorun ve çözüm analizi temelli eğitim danışmanlığı hizmeti verir.

Opus Noesis, eğitim danışmanlığı alanında ile ilk defa çocuğa / öğrenciye / aileye uygun okul ve/veya öğretmen seçimi danışmanlığı vermekte. Şimdilik İstanbul ile sınırlı danışmanlık hizmetinde Opus Noesis, geniş networkü ve tanılama, çözümleme, eşleştirme metodolojisiyle uygun eşleştirme önerileri sunar. Böylece, öğrenci – okul eşleşmesindeki sorunları minimalize etmeyi amaçlayarak eğitim ortamının iyileşmesine katkıda bulunur.

Opus Noesis, danışmanlık hizmetlerini, akademik ve saha deneyimi olan uzmanlarla pek çok görünmez kayıplara neden olan yerleşik ezber yaklaşımları tekrar etmek yerine olgu bazlı yaklaşımlar geliştirerek verir.

Mevcut kurumlara, hizmetlerini iyileştirici; yeni kurulacak eğitim kurumlarınaysa süreçle ilgili profesyonel danışmanlık hizmetleri verir.

Ailelere en başta okul seçimi konusu olmak üzere çocuğun eğitim hayatında karşılaştığı çeşitli güçlüklerle mücadelesinde etkili olabilecek tutumlar geliştirmesini sağlayan, daha çok kendisinin yürüteceği çözümler üretmesinde danışmanlık hizmetleri verir.