top of page
Alan Turing ve Yapay Zeka: Makinelerin Yükselişi!
Alan Turing ve Yapay Zeka: Makinelerin Yükselişi!

Alan Turing ve Yapay Zeka: Makinelerin Yükselişi!

Felsefenin kadim kavramlarından bilinç, irade kavramıyla birlikte düşünülür; özgürlük, vicdan, sorumluluk, kişilik gibi kavramlar da iradenin türevi.

Saat ve Yer

14 Kas 2017 19:00 – 20:20

Opus Noesis, Teşvikiye, Ahmet Fetgari Sk, 34365 Şişli/İstanbul, Turkey

Etkinlik Hakkında

Felsefenin kadim kavramlarından bilinç, irade kavramıyla birlikte düşünülür; özgürlük, vicdan, sorumluluk, kişilik gibi kavramlar da iradenin türevi. Öğretmenlikten şoförlüğe, yazılımcılıktan garsonluğa, hemşireliğe birbirinden farklı iş kollarında insanın elinden işleri almaya başlayan robotların artık vatandaşlık statüsünde değerlendirildiği günümüzde yapay zeka nedir?

Dünya, insandan kaynaklanan pek çok sorunla doluyken bu sorunlara insan dışı kaynaktan gelen bir başkası eklenebilir mi? "Alan Turing ve Yapay Zeka: Makinelerin Yükselişi!" başlıklı konuşmada, yapay zeka çalışmalarının geçmişini konu ederek bugün gelinen aşamada yapay zeka ve insan arasındaki ayrımlar ya da benzerlikler konu edilecektir. Yapay zekanın insanlığın geleceği açısından bir olanak mı olduğu yoksa bir tehdit mi oluşturduğu güncel gelişmeler ışığında tartışılacaktır.

AYRINTILAR

* Etkinlik, 40 kişi ile sınırlıdır. 

* Katılım ÜCRETSİZDİR. 

* Başvuruda kayıt sırası esastır. 

* Çay & kahve ve atıştırmalıklar ikram edilir. 

* Kontenjan sınırlı olduğu için katılımcıların KAYIT yaptırması gerekmektedir.

KAYIT

+90 212 972 22 72 & + 90 542 380 20 30 

İsim ve eposta bilgilerini +90 542 380 20 30 no'lu telefona SMS ile göndererek ya da opus@opusnoesis.com.tr eposta adresine yazarak kayıt yaptırabilirsiniz.

 ----------------------------------------------------------------

 PAYLAŞIMCI / Özgüç Güven

 http://aves.istanbul.edu.tr/ozguc/

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page