top of page
Beyaz Yakalılık ve Kentlilik: Kültürel mi, Sınıfsal mı?
Beyaz Yakalılık ve Kentlilik: Kültürel mi, Sınıfsal mı?

Beyaz Yakalılık ve Kentlilik: Kültürel mi, Sınıfsal mı?

Beyaz yakalı kimdir? Ne yer, ne içer, nasıl yaşar? İşçi midir, değil midir? Hep var mıydı, yoksa "yeni" bir tür müdür? Türkiye'de var mıdır? Eğer varsa, neye benzer? Dertleri, korkuları, çelişkileri nelerdir ve bunlardan nasıl kaçar?

Saat ve Yer

09 Oca 2020 19:00 – 21:00

Komşu Kapısı Maçka Dayanışma Derneği, Muradiye, Ömer Rüştü Paşa Cd., Beşiktaş/İstanbul, Turkey

Etkinlik Hakkında

Beyaz yakalı kimdir? Ne yer, ne içer, nasıl yaşar? İşçi midir, değil midir? Hep var mıydı, yoksa "yeni" bir tür müdür? Türkiye'de var mıdır? Eğer varsa, neye benzer? Dertleri, korkuları, çelişkileri nelerdir ve bunlardan nasıl kaçar? İstekleri, arzuları, hedefleri nelerdir ve bunların peşinden niye koşar?

Hayatının bir amacı var mıdır? Peki ya anlamı?

Dr. Nevzat Evrim Önal sunuşunda, yayınlanan ikinci kitabı Bilmiyorlar, ama Yapıyorlar'da sunduğu çerçeveden yola çıkarak dünden bugüne, dünyadan Türkiye'ye, Katip Bartleby'den Gregor Samsa'ya her gün ofisleri, plazaları dolduran kentli, eğitimli düşünce emekçilerinin varoluşunu tartışmaya açacak.

TARİH & SAAT 

9 Ocak 2020, Perşembe & 19.00-21.00

AYRINTILAR 

* Etkinlik, 50 kişi ile sınırlıdır. 

* Katılım ÜCRETSİZDİR. 

* Başvuruda kayıt sırası esastır. 

* Kontenjan sınırlı olduğundan KAYIT yaptırılması gerekmektedir.

KAYIT 

https://docs.google.com/.../1zyykCieS.../edit adresindeki formu doldurarak kaydınızı yapabilirsiniz.

————————–————————–———— 

PAYLAŞIMCI / Nevzat Evrim Önal 

1978’de İstanbul’da doğdu. Lisans ve yüksek lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nde, doktora çalışmasını Marmara Üniversitesi Kalkınma İktisadı ve İktisadi Büyüme Programı’nda yaptı. Marksist ekonomi politikle meşguldür. Tarımsal dönüşüm, modern emek süreçleri ve emperyalizm konularında çalışmaktadır. İki kitabının (Anadolu Tarımının 150 Yıllık Öyküsü ve Bilmiyorlar, Ama Yapıyorlar) yanı sıra çok sayıda bilimsel ve popüler makale ve köşe yazısı yayınlanmıştır. Beykoz Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi'nde öğretim üyesidir.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page