top of page
Çocuklar için Yazar-Çizer Atölyesi
Çocuklar için Yazar-Çizer Atölyesi

Çocuklar için Yazar-Çizer Atölyesi

Çocuklar, hepimiz gibi çekirdek becerilere sahiptir; bunlar geliştirilebilir. Yetişkinlere özgü görünen birçok işin altından kalkabilirler; bunu şüphesiz kendilerince yaparlar. #ÇocukMüellif mottosuyla hareket ederek çocuk yazarlar ile çizerlerin yazma-çizme pratiklerinin geliştirilmesi için bir...

Saat ve Yer

22 May 2023 19:30 – 05 Haz 2023 21:30

Çevrimiçi

Etkinlik Hakkında

#ÇocukYazarÇizerAtölyesi etiketiyle #HayataDokunanİşler üreten Opus Noesis, çocuk yazarlar ile çizerleri,  çocuklarla yaratıcı yazarlık atölyeleri yapan Fulya Sormaz Öğüt'ün kolaylaştırıcığında açılan çevrimiçi atölyede buluşturuyor.

Çocuklar, hepimiz gibi çekirdek becerilere sahiptir; bunlar geliştirilebilir. Yetişkinlere özgü görünen birçok işin altından kalkabilirler; bunu şüphesiz kendilerince yaparlar. #ÇocukMüellif  mottosuyla hareket ederek çocuk yazarlar ile çizerlerin yazma-çizme pratiklerinin geliştirilmesi için bir atölye tasarladık. Sürecin sonunda hedeflenen, katılımcı çocukların ortaya koydukları ürünleri basılı hale getirerek ‘Opus Çocuk’ kitaplığı altında erişilebilir kılarak etkileşimli hale getirmek. Atölyenin amacı, çocuk odaklı olup çocukların kendi perspektifinden gördükleri dünyayı anlamaları, bunu kurgu dolayımıyla dile dökmelerini sağlamaktır. Ortaya çıkan ürünler, ‘çocuk’a’ ait olacaktır. Kolektif bir üretim süreci murad edilmektedir...

Ayrıntılar

 • Program, 22 Mayıs - 5 Haziran tarihleri arasında Pazartesi ve Cuma günleri 19:30 - 21:30 saatleri arasında gerçekleşecektir. 
 • Yazmaya ve/veya çizime ilgi duyan 9-12 yaş aralığındaki tüm çocukların katılımına açıktır.
 • Atölye katılım ücreti 1500 TL’dir.
 • Katılımcı sayısı 10-20 aralığındadır.

Burs Notu

Etkinliğe katılmak istiyor ama ekonomik koşullarınız buna izin vermiyor ise kurumumuzun böylesi durumlar için katılımcılarımıza sağladığı çeşitli “çözümler” yani “burs” olanakları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kayıt & Bilgi

0212 972 2272 & 0542 380 2030

opus@opusnoesis.com.tr

Kolaylaştırıcı

Fulya Sormaz Öğüt

https://www.opusnoesis.com.tr/biz

Çevrimiçi Etkinlikle İlgili

 • İnternet erişimi olan masaüstü bilgisayar, tablet, değilse mobil cihaz
 • Mümkünse kablolu kulaklık
 • Sessiz bir ortam, olanaklı değilse sorun değil, mikrofonunuzu kapalı tutabilir, konuşmak istediğinizde açabilirsiniz.
 • Atölyeden önce eposta adresinize gelen bir şifre ile https://zoom.us adresinden katılım sağlayabilirsiniz.
 • Bağlantıyla ilgili herhangi bir sorunuz olursa ya da desteğe ihtiyaç duyarsanız opus@opusnoesis.com.tr adresine "çevrimiçi destek" konu başlıklı eposta gönderebilirsiniz; eposta ve/veya telefonla destek verilecektir.

Biletler

 • Standart

  ₺1.500,00
  Satış bitti

Toplam

₺0,00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page