top of page
Felsefi Danışmanlık Üzerine
Felsefi Danışmanlık Üzerine

Felsefi Danışmanlık Üzerine

Felsefe’nin teorik oluşunun yanısıra pratik bir çalışma alanı olduğunu hatta terapi veya danışmanlık olduğunu düşünülebilir miyiz?

Saat ve Yer

17 Oca 2019 19:00 – 21:00

Komşu Kapısı Maçka Dayanışma Derneği, Muradiye, Ömer Rüştü Paşa Cd., Beşiktaş/İstanbul, Turkey

Etkinlik Hakkında

Felsefe’nin teorik oluşunun yanısıra pratik bir çalışma alanı olduğunu hatta terapi veya danışmanlık olduğunu düşünülebilir miyiz?

Felsefi Danışmanlık, “2500 yıl evvel Batı ve Doğu uygarlıklarında, filozofların pratik olarak karşılarına çıkan kişilerle yaptıkları sorgulama ve tartışmaların hayat koşullarına uyarlanması” olarak ifade edilebilir.

Felsefi danışmanlık, güncel hayatın sorularına ve sorunlarına odaklanıp sorunun içindeki kişisel çelişkilerin çözümüyle özgürleşmenize katkıda bulunmayı amaçlar. Özellikle, problem çözme, karar verme, hedeflere ulaşma ve kişisel gelişim konularında ihtiyacınız olan yaratıcı çözümleri bulmanızda destek olur. Günümüzde, hepimizin hayatının temelinde yer alan mutluluk, başarı, özgürlük ve sorumluluk gibi kavramların derinleşmesi, eleştirilmesi ve zenginleşmesinde kullanılmaktadır.

Felsefi danışmanlık olarak adlandırılan, pratik bilgelik deneyimi sağlayan bu yaklaşımın ne olduğunu, dünyadaki yetkin isimlerden biri olan Riella Morhayim’den dinleyelim.

Tarih & Saat

 

17 Ocak 2019, Perşembe & 19.00-21.00

Ayrıntılar

 

* Etkinlik, 50 kişi ile sınırlıdır. 

* Katılım ÜCRETSİZDİR. 

* Başvuruda kayıt sırası esastır. 

* Kontenjan sınırlı olduğundan KAYIT yaptırılması gerekmektedir.

Kayıt

 

https://goo.gl/dukJmZ adresindeki formu doldurarak kaydınızı yapabilirsiniz.

 

————————–————————–————

Paylaşımcı / Riella Morhayim

 

Boğaziçi Üniversitesi-Felsefe (BA), IDC Hertzeliya-Organizasyon Psikolojisi (MA) & Tel Aviv Üniversitesi-Felsefe (MA).

2008 yılından bu yana, Felsefi Danışmanlık ve Uygulamaları hakkında İsviçre, Türkiye, Hollanda, Fransa ve İsrail olmak üzere birçok eğitime ve konferansa konuşmacı olarak katıldım. Bu branştaki önemli profesörlerden Kanadalı Peter Raabe, Fransız Oscar Brenifier, Amerikalı Lou Marinoff ve Avustralyalı Christos Iliopoulos’un öğrencisi olma onuruna eriştim. 2015’te 12 farklı ülkeden 18 kadın felsefi danışmanın yer aldığı Lexington Yayınevi'nden çıkan “Felsefe Danışmanlığı’nda Kadınlar” (Women in Philosophical Counseling: The Anima of Thought in Action) adlı kitapta makalem yayınlandı.

Birkaç senedir “Unlocking Practices” (Kilit Açıcı Uygulamalar) adı altında felsefeyi kişisel gelişim ve problem çözme tekniği olarak uygulamaktayım. Çocuklar, öğrenciler, eğitimciler ve birçok meslek dalından çalışanlar ve yöneticiler ile Felsefi Danışmanlık yapıyorum. İngilizce, Türkçe ve İbranice olmak üzere 3 dilde kişiler, gruplar, şirketler ve kurumlar ile çalışıyorum. Gizliliği esas alarak uyguladığım felsefi danışmanlık ve uygulamaları son dönemde, telefon ve görüntülü Skype görüşmeleri sayesinde Avustralya, Güney Afrika, İngiltere, Türkiye ve Amerika’da yaygınlığını daha da arttırmaktadır. Böylece bütün dünyadaki danışanlarım ile felsefe bilgeliğinin gelişimine hizmet etmekteyim.

https://www.facebook.com/RiellaUP 

https://www.instagram.com/riellamorhayim_up/ 

https://www.rm-up.com

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page