top of page
Filmlerle Felsefe, Geçmiş
Filmlerle Felsefe, Geçmiş

Filmlerle Felsefe, Geçmiş

"Sinema, günümüzün şiiri." diyor şair... Genelinde kültürün, özelinde aşkın, tutkunun, nefretin, özlemin, mazinin, geleceğin... kısacası hayatın anlatısı, sinemada dile gelmekte.... Denis Villeneuve'in yönetmeni olduğu Türkçeye "İçimdeki Yangın" olarak çevirilen Incendies adlı 2010 yapımlı filmi...

Saat ve Yer

17 Tem 2018 21:00 GMT+3

Adalar, Büyükada-nizam, Yirmiüç Nisan Cd. No:44, 34970 Adalar/İstanbul, Turkey

Etkinlik Hakkında

"Sinema, günümüzün şiiri." diyor şair... Genelinde kültürün, özelinde aşkın, tutkunun, nefretin, özlemin, mazinin, geleceğin... kısacası hayatın anlatısı, sinemada dile gelmekte.... Denis Villeneuve'in yönetmeni olduğu Türkçeye "İçimdeki Yangın" olarak çevirilen Incendies adlı 2010 yapımlı filmi üzerinden "mazi"ye yani kişinin tarihine, geçmişine bakmaya çalışacağız. Atölyenin kilit sorusu: "Geçmiş, arkada bırakılabilir mi?"

Filmlerle Felsefe Atölyesinde kimiz, mazinin anlamı, insandaki izdüşümü, unutma, kişilik ve kültür inşa etmedeki yeri, çocuklara mazimizden intikal eden nedir? Sevgi, nefrete mani olabilir mi? gibi sorular, "İçimdeki Yangın" filmi özellinde tartışma konusu edilecektir.

Film 

İçimdeki Yangın (Incendies), Denis Villeneuve, 2010

Tarih & Saat 

17 Temmuz 2018, Salı & 21:00 - 23:00

Paylaşımcı 

V. Metin Bayrak

Ayrıntılar 

- Atölye 20 kişi ile sınırlıdır. 

- Başvuruda kayıt sırası esastır.

Rezervasyon & Bilgi 

0212 972 22 72 & 0542 380 20 30 

opus@opusnoesis.com.tr

*****************************************************

Paylaşımcı / V. Metin Bayrak 

Felsefe, "alternatif eğitim" ve mimarlıkla ilgileniyor. Kuramsal çalışmalarını, “cross-diciplinary” yaklaşımla klavyeye aldığı “yazılamalar”ını, ulusal ve uluslararası sempozyumlarda, dergilerde, kişisel blogunda ve çeşitli portallarda paylaşıyor. Çalışma alanlarıyla ilgili eğitimler ve atölye çalışmaları yapıyor.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page