top of page
Güncel Nedir? Güncellik Üzerine Eleştirel Yaklaşımlar
Güncel Nedir? Güncellik Üzerine Eleştirel Yaklaşımlar

Güncel Nedir? Güncellik Üzerine Eleştirel Yaklaşımlar

Nietzsche'ci anlamda zamana aykırı olması güncel sanat açısından ne anlama gelmektedir? Eleştirel sanatın formülü bugün neden terk edilmektedir? Güncel sanatın formülü nedir? gibi sorular gündeme getirilecek ve eleştirel olarak tartışılacaktır.

Saat ve Yer

26 Ara 2017 19:00 – 20:20

Opus Noesis, Teşvikiye, Ahmet Fetgari Sk, 34365 Şişli/İstanbul, Turkey

Etkinlik Hakkında

Konuşma felsefe ve sanatta güncelliğin ne olduğuna ilişkin farklı tartışmaları gündeme getirerek, her çağda güncelliğin olabileceğine ilişkin bir tutum takınacaktır. Konuşma süresince, güncelliğin Nietzsche'ci anlamda zamana aykırı olması güncel sanat açısından ne anlama gelmektedir? Eleştirel sanatın formülü bugün neden terk edilmektedir? Güncel sanatın formülü nedir? gibi sorular gündeme getirilecek ve eleştirel olarak tartışılacaktır.

AYRINTILAR

* Etkinlik, 40 kişi ile sınırlıdır. 

* Katılım ÜCRETSİZDİR. 

* Başvuruda kayıt sırası esastır. 

* Çay & kahve ve atıştırmalıklar ikram edilir. 

* Kontenjan sınırlı olduğu için katılımcıların KAYIT yaptırması gerekmektedir.

TARİH & SAAT

26 Aralık 2017, Salı 

19:00-21:00

KAYIT

+90 212 972 22 72 & + 90 542 380 20 30 İsim ve eposta bilgilerini +90 542 380 20 30 no'lu telefona SMS ile göndererek ya da opus@opusnoesis.com.tr eposta adresine yazarak kayıt yaptırabilirsiniz.

 ----------------------------------------------------------------

PAYLAŞIMCI / Mehmet Şiray

1972 yılında Eskişehir'de doğdu. Lisansını ODTÜ Felsefe Bölümü'nden, Yüksek lisansını Bilkent Üniversitesi'nden ve Doktora derecesini de Johannes Gutenberg Üniversitesi Felsefe Bölümü'nden aldı. İlgi alanları arasında Estetik, Sanat Felsefesi, Çağdaş Felsefe, Yapısalcılık ve Post-Yapısalcılık ile Edebiyat Kuramlarını sayabiliriz. Bilkent, Kadir Has, Işık, Üsküdar ve Johannes Gutenberg Üniversitelerinde asistanlık ve öğretim üyeliği yapmıştır; halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Felsefe Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

 

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page