top of page
İnsan Hakları Üzerine
İnsan Hakları Üzerine

İnsan Hakları Üzerine

İnsan hakları, ancak insan gerçeği dikkate alınarak anlamlı bir biçimde temellendirilebilir. İnsan hakları kavramının çerçevelediği insanlık durumu ‘arada olma’, ‘gereksinim-değer gerilimi’ dikkate alınmadan anlaşılır kılınamaz.

Saat ve Yer

26 Ara 2018 19:00 – 20:30

Kendisi Bir Mekan, Selimiye, Selimiye Kışla Cd., 34668 Üsküdar/İstanbul, Turkey

Etkinlik Hakkında

“İnsan hakları, ancak insan gerçeği dikkate alınarak anlamlı bir biçimde temellendirilebilir. İnsan hakları kavramının çerçevelediği insanlık durumu ‘arada olma’, ‘gereksinim-değer gerilimi’ dikkate alınmadan anlaşılır kılınamaz. Bu belirlemelere uğramadan yapılacak her konuşma, yazılacak her yazı sadece ‘flatus vocis’ (boşsöz) niteliğindedir.”

Ayrıntılar

 

* Etkinlik, 40 kişi ile sınırlıdır. 

* Katılım ÜCRETSİZDİR. 

* Başvuruda kayıt sırası esastır. 

* Kontenjan sınırlı olduğundan KAYIT yaptırılması gerekmektedir. 

* Kayıtlar, 25 Aralık 2018'de sona erer.

Tarih & Saat

 

26 Aralık 2018, Çarşamba & 19:00-20:30

Kayıt

 

https://goo.gl/aBbTt3 adresindeki formu doldurarak kaydınızı yapabilirsiniz.

 

————————————————————————-

 

PAYLAŞIMCI / Prof. Dr. Betül Çotuksöken

 

1972 yılında İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümünden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından Darüşşafaka Lisesinde altı yıl öğretmenlik yaptı ve İstanbul Üniversitesi Kütüphanesinde çalıştı. 1982 yılında araştırma görevlisi olarak İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümünde çalışmaya başladı ve 1984 yılında Ortaçağ Felsefesi alanında Doktora derecesi aldı. 1988 yılında doçent,1996 yılında profesör oldu. 2000 yılına kadar İstanbul Üniversitesi’nde çalıştıktan sonra, 2000 yılında Maltepe Üniversitesi’ne geçti ve 2004 yılında, Felsefe Bölümünü kurdu. Halen, Maltepe Üniversitesi’nde görev yapmaktadır

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page