top of page
Marx'ta Toplum, Sermaye ve Komünizm
Marx'ta Toplum, Sermaye ve Komünizm

Marx'ta Toplum, Sermaye ve Komünizm

Toplumun en gelişmiş biçimi olan sermaye nedir, nasıl işler? Toplumların ürettiği bir kültür öğesi olarak burjuvazi ile ilişkisine komünizmin rolü nedir? gibi sorular, Marx bağlamında tartışma konusu yapılacaktır.

Saat ve Yer

07 Şub 2019 19:00 – 21:00

Komşu Kapısı Maçka Dayanışma Derneği, Muradiye, Ömer Rüştü Paşa Cd., Beşiktaş/İstanbul, Turkey

Etkinlik Hakkında

150 yılı aşan sürede ortaya çıkan ideolojik Marx okumalarının, Marx'ı ve çözümlemlerini her geçen gün daha belirsizleştirdiğine tanıklık etmekteyiz. Ömer Osman Sarı, Opus 19 kapsamındaki bu paylaşımında, yer yer Marx’a yaklaşan yer yer uzaklaşan bu dağınıklıklık içerisinde Marx’ın toplum, sermaye, burjuvazi gibi temel kavramlarını yerli yerine oturtarak Marx'ın anladığı anlamda komünizmini seçik bir biçimde serimlemeyi amaçlıyor. Bunun için öncelikle toplumun ne ifade ettiğini Toplumun anlamı nedir? Toplumun en gelişmiş biçimi olan sermaye nedir, nasıl işler? Toplumların ürettiği bir kültür öğesi olarak burjuvazi ile ilişkisine komünizmin rolü nedir? gibi sorular, Marx bağlamında tartışma konusu yapılacaktır.

Tarih & Saat

 7 Şubat 2018, Perşembe & 19.00-21.00

Ayrıntılar

 

* Etkinlik, 50 kişi ile sınırlıdır. 

* Katılım ÜCRETSİZDİR. 

* Başvuruda kayıt sırası esastır. 

* Kontenjan sınırlı olduğundan KAYIT yaptırılması gerekmektedir.

Kayıt

 

https://goo.gl/VUKknq adresindeki formu doldurarak kaydınızı yapabilirsiniz.

 

————————–————————–————

 

Paylaşımcı / Ömer Osman Sarı

 

1987 yılında Üsküdar’da dünyaya gelen Ömer Osman Sarı, ilk ve ortaöğrenimini İstanbul'da tamamlar. Lisansını İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde; yüksek lisansını aynı bölümde “Hume’da Kesin Bilginin Olanağı”, doktorasını yine İstanbul Üniversitesi'nde “Marx’ın Felsefesinde Eylem ve Özgürlük İlişkisi” başlıklı teziyle tamamlamıştır. Genelinde modern dönem epistemoloji ve politik düşüncesi, özelde Hegel ve Marx üzerine çalışmaktadır. Akademik hayatını Kırklareli Üniversitesi’nde araştırma görevlisi statüsünde sürdürmekte.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page