top of page
Modern Zamanlarda Aşk
Modern Zamanlarda Aşk

Modern Zamanlarda Aşk

(Heteroseksüel) Kadınların nasıl erkeklerden hoşlandığı, evliliğe neden erkeklerden daha meyilli oldukları, boşanma oranlarındaki artışın sebepleri, evlilik kararındaki statü kaygısı, dijital randevu uygulamaları gibi konular akademik araştırmalar ve hipotezler üzerinden tartışılacaktır.

Saat ve Yer

22 May 2018 19:00 – 21:00

Opus Noesis, Teşvikiye, Ahmet Fetgari Sk, 34365 Şişli/İstanbul, Turkey

Etkinlik Hakkında

Günümüzde aşk ve ilişkiler, her şey gibi, gelenek, göreneklerden uzak, kapitalizmin serbest piyasa prensipleri doğrultusunda yaşanıyor. İlişkilerde bireylerin artık daha “serbest” hareket edebiliyor olması uzaktan kulağa hoş gelse de aslında ortaya çıkan ummadık sonuçlar herkesi zor durumlara ve açmazlara düşürüyor. Bu paylaşımda, Jane Austen dünyasının adab-ı muaşeret kurallarına referansla, kapitalizmin erken dönemleriyle günümüz arasında bir kontrast yaratıp 21. yüzyıldaki ilişkilerin dinamiklerini anlamaya çalışacağız. (Heteroseksüel) Kadınların nasıl erkeklerden hoşlandığı, evliliğe neden erkeklerden daha meyilli oldukları, boşanma oranlarındaki artışın sebepleri, evlilik kararındaki statü kaygısı, dijital randevu uygulamaları gibi konular akademik araştırmalar ve hipotezler üzerinden tartışılacaktır.

Tarih & Saat

 

22 Mayıs 2018, Salı & 19.00-21.00

Ayrıntılar

 

* Etkinlik, 40 kişi ile sınırlıdır. 

* Katılım ÜCRETSİZDİR. 

* Başvuruda kayıt sırası esastır. 

* Çay & kahve ve atıştırmalıklar ikram edilir. 

* Kontenjan sınırlı olduğundan KAYIT yaptırılması gerekmektedir.

Kayıt

 

https://goo.gl/forms/mPFiYvy8v2NbXBPi1 

adresindeki formu doldurarak kayıt yaptırabilirsiniz.

 

----------------------------------------------------------------

 

Paylaşımcı / Anıl Aba

 

İktisat lisans eğitimini London School of Economics ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde çift diploma programıyla tamamlayan Anıl Aba, doktorasını University of Utah’ta iktisadi düşünce tarihi ve radikal ekonomi-politik alanlarında uzmanlaşarak yaptı. Aba, bir yandan düzenli olarak University of Tyumen ve Boğaziçi Üniversitesi’nde iktisat dersleri verirken diğer yandan BirGün Pazar’da popüler iktisat yazılarıyla okuyucularla buluşmaktadır.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page