top of page
Polisiye Roman Üzerine
Polisiye Roman Üzerine

Polisiye Roman Üzerine

Suç edebiyatının doğuşu ve suç tarihiyle paralel gelişimi üzerine odaklanılacak buluşmada, milat noktasında Edgar Allan Poe’nun bulunduğu ama öncesinde suç edebiyatına da göz kırpan polisiye romanın günümüze kadar olan kısa tarihi paylaşılarak ilgili konuların tartışılması amaçlanmakta.

Saat ve Yer

21 Şub 2019 19:00 – 21:00

Komşu Kapısı Maçka Dayanışma Derneği, Muradiye, Ömer Rüştü Paşa Cd., Beşiktaş/İstanbul, Turkey

Etkinlik Hakkında

Suç edebiyatının doğuşu ve suç tarihiyle paralel gelişimi üzerine odaklanılacak bu Opus 19 buluşmasında, milat noktasında Edgar Allan Poe’nun bulunduğu ama öncesinde suç edebiyatına da göz kırpan polisiye romanın günümüze kadar olan kısa tarihi paylaşılarak katılımcılarla ilgili konuların tartışılması amaçlanmakta.

Tarih & Saat

 21 Şubat 2018, Perşembe & 19.00-21.00

Ayrıntılar

 

* Etkinlik, 50 kişi ile sınırlıdır. 

* Katılım ÜCRETSİZDİR. 

* Başvuruda kayıt sırası esastır. 

* Kontenjan sınırlı olduğundan KAYIT yaptırılması gerekmektedir.

Kayıt

 

https://goo.gl/6agFZo adresindeki formu doldurarak kaydınızı yapabilirsiniz.

 

————————–————————–————

 

Paylaşımcı / Armağan Tunaboylu

 

1962 yılında Eskişehir'de doğdu. Ortaokul ve lise öğrenimini İstanbul'da Galatasaray Lisesi'nde yaptıktan sonra, İzmir’de Sinema-TV öğrenimi gördü. Okulun ardından İstanbul’a dönerek kısa bir süre gazetecilikte, daha sonra çeşitli televizyon şirketlerinde ve dizilerde çalıştı.

Polisiye edebiyata olan merakı, kahramanı Metin Çakır’ı ve onun mahallesindeki maceralarını kitaplaştırmaya yöneltmiştir. Polisiye yapıtları: Yıldız Cinayetleri, Resim Cinayetleri, Konsey Cinayetleri ve Karakol Cinayetleri’dir.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page