top of page
Riella Morhayim ile Felsefi Danışmanlık
Riella Morhayim ile Felsefi Danışmanlık

Riella Morhayim ile Felsefi Danışmanlık

Felsefi danışmanlık, güncel hayatın sorularına ve sorunlarına odaklanıp sorunun içindeki kişisel çelişkilerin çözümünü amaçlar. Bu esnada kalıplaşmış kavramlar, inançlar, teoriler ve fikirler üzerine çalışılır.

Saat ve Yer

13 Nis 2017 19:30 – 22:00

Opus Noesis, Teşvikiye, Ahmet Fetgari Sk, 34365 Şişli/İstanbul, Turkey

Etkinlik Hakkında

UNLOCKING PRACTICES & OPUS NOESİS İşbirliğiyle

RİELLA MORHAYİM İLE FELSEFİ DANIŞMANLIK

13 NİSAN 2017, PERŞEMBE, 19.30 – 22.00

GENEL AÇIKLAMA

Felsefi Danışmanlık, “2500 yıl evvel Batı ve Doğu uygarlıklarında, filozofların pratik olarak karşılarına çıkan kişilerle yaptıkları sorgulama ve tartışmaların hayat koşullarına uyarlanması” olarak ifade edilebilir. Günümüzde ise bireysel danışmanlıkların yanı sıra çok yaygın şekilde grup, kurum ve kuruluşlarda kullanılmaktadır.

Felsefi danışmanlık, güncel hayatın sorularına ve sorunlarına odaklanıp sorunun içindeki kişisel çelişkilerin çözümünü amaçlar. Bu esnada kalıplaşmış kavramlar, inançlar, teoriler ve fikirler üzerine çalışılır. Aynı şekilde, hepimizin hayatının temelinde yer alan mutluluk, başarı, özgürlük ve sorumluluk gibi kavramlara değinir.

Kişilerin hayatlarında karşılaştıkları problemleri anlama ve analiz etmesine, çözüm üretmesine imkân sağlayan bu pratiği bir de Riella Morhayim’den dinleyelim.

AMAÇ

Bir terapi yöntemi olarak felsefeyle terapiyi, felsefi danışmanlığı merak edenleri, dünyadaki yetkin isimlerden biri olan Riella Morhayim ile buluşturarak Felsefi Danışmanlık ve Felsefeyle Terapi ile tanıştırmak

SORULAR?

Bir terapi ve danışmanlık yöntemi olarak Felsefi Danışmanlık nedir, ne değildir?  Felsefeyle terapinin diğer terapi yöntemleri içindeki yeri nedir, benzerlikleri ve farklılıkları nelerdir?

KİMLER KATILABİLİR?

Felsefi danışmanlığın ne olduğunu öğrenmek istenler  Alternatif terapi yöntem ve tekniklerini merak edenler

Psikoloji ve/veya psikiyatri ile damgalanmadan sorunlarına çözüm arayanlar

EĞİTİM SÜRECİ

İki seanstan oluşacak eğitimin ilk yarısında konuya dair kuramsal bir çerçeve sunulacaktır; ikinci yarıda çeşitli case’ler üzerinden Felsefi Danışmanlığın bir türevi olan Felsefeyle Terapi örnekleri katılımcılarla interaktif şekilde paylaşılacaktır.

AYRINTILAR

Konuya ilgi duyan herkesin katılımına açıktır.  Eğitim, 25 katılımcı ile sınırlıdır.  Katılım ücreti 100 TL'dir. (Öğrencilere %25, işsizlere %50 indirimlidir.)  Başvuruda kayıt sırası esastır.  Katılımcılara "katılım belgesi" verilir.  Çay & kahve ve atıştırmalıklar ikram edilir.

ÖDEME

OPUS NOESİS DANIŞMANLIK,  

T. İŞ BANKASI, ŞUBE KODU – HESAP NO: 1023-0332662  

T. İŞ BANKASI, IBAN: TR300006400000110230332662

KAYIT

+90 212 972 22 72  +90 542 380 20 30 telefonlarını arayarak ya da  Ödeme belgesini opus@opusnoesis.com.tr adresine göndererek kayıt işleminizi tamamlayabilirsiniz.

ADRES

Teşvikiye Mahallesi Ahmet Fetgari Sokak Niyagara Apt. No: 32/10 Nişantaşı - İstanbul

 -------------------------------------------------------------------------

PAYLAŞIMCI / RİELLA MORHAYİM

Boğaziçi Üniversitesi-Felsefe (BA), IDC Hertzeliya-Organizasyon Psikolojisi (MA) & Tel Aviv Üniversitesi-Felsefe (MA).

2008 yılından bu yana, Felsefi Danışmanlık ve Uygulamaları hakkında İsviçre, Türkiye, Hollanda, Fransa ve İsrail olmak üzere birçok eğitime ve konferansa konuşmacı olarak katıldım. Bu branştaki önemli profesörlerden Kanadalı Peter Raabe, Fransız Oscar Brenifier, Amerikalı Lou Marinoff ve Avustralyalı Christos Iliopoulos’un öğrencisi olma onuruna eriştim. 2015’te 12 farklı ülkeden 18 kadın felsefi danışmanın yer aldığı Lexington Yayınevinden çıkan “Felsefe Danışmanlığı’nda Kadınlar” (Women in Philosophical Counseling: The Anima of Thought in Action) adlı kitapta makalem yayınlandı.

Birkaç senedir "Unlocking Practices” (Kilit Açıcı Uygulamalar) adı altında felsefeyi kişisel gelişim ve problem çözme tekniği olarak uygulamaktayım. Çocuklar, öğrenciler, eğitimcilerr ve birçok meslek dalından çalışanlar ve yöneticiler ile Felsefi Danışmanlık yapıyorum. İngilizce, Türkçe ve İbranice olmak üzere 3 dilde kişiler, gruplar, şirketler ve kurumlar ile çalışıyorum. Gizliliği esas alarak uyguladığım felsefi danışmanlık ve uygulamaları son dönemde, telefon ve görüntülü Skype görüşmeleri sayesinde Avustralya, Güney Afrika, İngiltere, Türkiye ve Amerika’da yaygınlığını daha da arttırmaktadır. Böylece bütün dünyadaki danışanlarım ile felsefe bilgeliğinin gelişimine hizmet etmekteyim.

http://unlockingpractices.wixsite.com/unlockingpractices

https://www.facebook.com/RiellaUP

Riella Morhayim ile yapılan bir söyleşi için:

https://www.salom.com.tr/arsiv/haber-100777-riella_morhayim_ile_felsefi_danismanlik.html

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page