top of page
Tarihin Bir Anlamı Var mı?
Tarihin Bir Anlamı Var mı?

Tarihin Bir Anlamı Var mı?

Sadece bireyler olarak değil, toplumlar ve daha genelde tüm insanlık olarak da, nereden geldiğimiz konusuyla olduğu kadar nereye gittiğimiz konusuyla da ilgiliyiz. Son iki yüzyılın büyük felaketleri, bu soruyu sormayı entelektüel bir merak olmaktan çoktan çıkarmış durumda.

Saat ve Yer

12 Mar 2018 19:00 – 21:00

Opus Noesis, Teşvikiye, Ahmet Fetgari Sk, 34365 Şişli/İstanbul, Turkey

Etkinlik Hakkında

Sadece bireyler olarak değil, toplumlar ve daha genelde tüm insanlık olarak da, nereden geldiğimiz konusuyla olduğu kadar nereye gittiğimiz konusuyla da ilgiliyiz. Son iki yüzyılın büyük felaketleri, bu soruyu sormayı entelektüel bir merak olmaktan çoktan çıkarmış durumda. Tarihin bir anlamı olup olmadığı, gittiği bir yönden söz edilip edilemeyeceği, özellikle son iki yüzyıldır pek çok filozofun da aklını kurcalamış sorular. Dünyanın yüne büyük bir alt üst oluş arefesinde olduğu izlenimini veren gelişmelerin ve olayların orta yerinde, bu soruyu yine soruyoruz ve sorunun yanıtı belirsiz. Felsefe tarihinden belli başlı filozofların fikirlerini, tarihin anlamı ve yönü olup olmadığı konusu bağlamında bir araya getirip tartışmak, bugünkü sorulara doğrudan bir yanıt vermeyecek olsa da, soruları daha doğru sormamıza yardımcı olabilir.

Ayrıntılar

* Etkinlik, 40 kişi ile sınırlıdır. 

* Katılım ÜCRETSİZDİR. 

* Başvuruda kayıt sırası esastır. 

* Çay & kahve ve atıştırmalıklar ikram edilir. 

* Kontenjan sınırlı olduğu için katılımcıların KAYIT yaptırması gerekmektedir.

Tarih & Saat

12 Mart 2018, Pazartesi & 19:00-21:00

Kayıt

https://goo.gl/forms/0nuISHWWA0dAYm1w2 

adresindeki formu doldurarak kayıt yaptırabilirsiniz.

 ----------------------------------------------------------------

Paylaşımcı / Ömer Albayrak

İstanbul (Erkek) Lisesi’ni ve Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümünü bitirdi. Felsefe yüksek lisans ve doktorasını Galatasaray Üniversitesi’nde tamamladı. Bugüne dek alanında Almanca, Fransızca ve İngilizceden çeviriler yaptı. Halen İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak ders veriyor.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page