top of page
Veli Metin ile Felsefe Sokakta
Veli Metin ile Felsefe Sokakta

Veli Metin ile Felsefe Sokakta

“Veli Metin ile Felsefe Sokakta” atölyeleri, hayatımıza yön veren temel kavramları felsefe ile konuşmak, felsefi danışmanlık yöntemiyle sorular sormak, üzerine Sokratik Konuşmalar yapmak amacındadır. Mutluluk, aşk, şiddet, iktidar, yalnızlık, ölüm, sevgi, bağ, bağlılık, varsıllık-yoksulluk...

Saat ve Yer

16 Eyl 2019 17:30 – 20:30

Adalar, Büyükada, Adalar/İstanbul, Turkey

Etkinlik Hakkında

“Veli Metin ile Felsefe Sokakta” atölyeleri, hayatımıza yön veren temel kavramları felsefe ile konuşmak, felsefi danışmanlık yöntemiyle sorular sormak, üzerine Sokratik Konuşmalar yapmak amacındadır. Mutluluk, aşk, şiddet, iktidar, yalnızlık, ölüm, sevgi, bağ, bağlılık, varsıllık-yoksulluk, doyum, acı, sorumluluk, özgürlük, özne, anlam gibi kavramlar, atölyenin temel soruşturma konularındandır.

İnsanın, “Kimim? Nerdeyim? Niçin yaşıyorum? ya da Yaşamımın bir anlamı var mı?” sorularıyla insan olduğu iddia edilir. Bu kadim sorular, insanlık yahut uygarlık varoldukça sorulacak… Ne için? Aristotelesçe söylersek “İnsanlar, doğaları gereği bilmek isterler.” Hayatımıza yön veren kavramlar neler? Bunlara ne tür içerikler yüklüyoruz? Anlam dünyamızın ya da kavramlarımızın bir araya gelerek oluşturduğu mimari yapının rengi ne? Nasıl bir “hane” içinde yaşıyoruz? Peki bu yapının öğeleri? Bütün bu sorulara felsefenin kılavuzluğunda bakılabilir mi?

TARİH & SAAT 

16 Eylül 2019 Pazartesi & 17:30-20:30

ADRES 

Orası Burası Cafe 

Liman Çıkmazı No 115, 

İstanbul, Büyükada 

34970 Türkiye

KOLAYLAŞTIRICI / Veli Metin 

Felsefe, “alternatif eğitim”, mimarlık ve sanatala ilgileniyor. Lisede başlayan felsefe okumalarını, lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim alarak sistematik hale getirir. “cross-diciplinary” yaklaşımıyla klavyeye aldığı “yazılamalar”ını ulusal ve uluslararası sempozyumlar, çeşitli dergiler ve portallar yanında kişisel blogu yoluyla kamusallaştırmaya çalışıyor. Çalışma alanlarıyla ilgili eğitimler ve atölye çalışmaları yapıyor. Ulusal ve uluslararası pek çok sivil toplum kuruluşu gönüllüsü bir aktivist olarak hayata dokunmaya çabalıyor. Profesyonel hayatını, bağımsız olarak sürdürüyor.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page