top of page
Yürüyerek Düşünelim Düşünerek Yürüyelim
Yürüyerek Düşünelim Düşünerek Yürüyelim

Yürüyerek Düşünelim Düşünerek Yürüyelim

Bu bir felsefe dersi değildir. Katılımcılar, hem kendi varoluşlarını hem nefes aldıkları ortamı hem de parçası oldukları grubu fark ederler. Kolaylaştırıcı, odaklanmaları, düşünmeleri, konuşmaları, tarışmaları için katılımcı çocukları "çocuklarla felsefe" yöntemiyle cesaretlendirir...

Saat ve Yer

29 Oca 2019 11:30 – 13:30

Maçka Demokrasi Parkı, Harbiye, Mim Kemal Öke Cd., 34365 Maçka-Şişli/Şişli/İstanbul, Turkey

Etkinlik Hakkında

Yürüyerek Düşünmek ya da Düşünerek Yürümek, daha sağlıklı, mutlu ve anlamlı bir hayat yaşamanıza yardımcı olduğunu söylesek, ne dersiniz…? 

Bu bir felsefe dersi değildir. Katılımcılar, hem kendi varoluşlarını hem nefes aldıkları ortamı hem de parçası oldukları grubu fark ederler. Kolaylaştırıcı, odaklanmaları, düşünmeleri, konuşmaları, tarışmaları için katılımcı çocukları "çocuklarla felsefe" yöntemiyle cesaretlendirir...

Çocuklar, bir varış noktasına ulaşmak yerine yürüyüşün keyifini ve güzelliğini yeniden keşfederek ortak bir yansıma arzusunun hikayelerini paylaşarak sömestre tatilinden yaşamı boyunca sevgiyle hatırlayacağı bir deneyim yaşar.

Bu atölye 7-12 yaş arası çocuklar için tasarlanmıştır.

Bu eğlenceli yürüyüşlerin amacı: 

- Beden ve zihnin sağlıklı uyumunu deneyimlemek 

- Doğayı doğada fark etmek 

- Düşünceler, sorular, sorunlar üzerine düşünmek ve tartışmak

Etkinlik, Maçka Parkı'ndadır.

AYRINTILAR 

* Katılımcılara "katılım belgesi" verilir. 

* Program 8 – 16 kişi aralığında gerçekleştirilir. 

* Başvuruda kayıt sırası esastır. 

* Katılım ücreti 100,00 TL’dir. 

* İptal ve/veya ertelemelerde ücret iadesi yapılır. 

* Kuruyemiş, meyve gibi doğal atıştırmalıklar ikram edilir. 

* Günün hava durumuna göre uygun ayakkabı ve kıyafetler. 

* Ve katılımcı çocuklar için çeşitli sürprizler... 

ÖDEME 

Opus Noesis Danışmanlık Ltd. 

T. İş Bankası, Heybeliada Şubesi 

Şube Kodu - Hesap No: 1023-0332662 

IBAN: TR30 0006 4000 0011 0230 3326 62

Kredi Kartı ile ödeme yapmak için: www.opusnoesis.com.tr 

(Fatura talep edenlerin, tüzel kişilik ise fatura bilgileri, değilse T.C. kimlik numarası ve adres bilgilerini paylaşmaları gerekmektedir.)

KAYIT 

+90 212 972 22 72 & +90 542 380 20 30 no’lu telefonlarını arayarak ya da ödeme belgesini opus@opusnoesis.com.tr adresine göndererek kayıt işleminizi tamamlayabilirsiniz.

KOLAYLAŞTIRICI/LAR 

Riella Morhayim & Veli Metin 

_________________________ 

Riella Morhayim 

Boğaziçi Üniversitesi-Felsefe (BA), IDC Hertzeliya-Organizasyon Psikolojisi (MA) & Tel Aviv Üniversitesi-Felsefe (MA).

2008 yılından bu yana, Felsefi Danışmanlık ve Uygulamaları hakkında İsviçre, Türkiye, Hollanda, Fransa ve İsrail olmak üzere birçok eğitime ve konferansa konuşmacı olarak katıldım. Bu branştaki önemli profesörlerden Kanadalı Peter Raabe, Fransız Oscar Brenifier, Amerikalı Lou Marinoff ve Avustralyalı Christos Iliopoulos’un öğrencisi olma onuruna eriştim. 2015’te 12 farklı ülkeden 18 kadın felsefi danışmanın yer aldığı Lexington Yayınevi'nden çıkan “Felsefe Danışmanlığı’nda Kadınlar” (Women in Philosophical Counseling: The Anima of Thought in Action) adlı kitapta makalem yayınlandı.

Birkaç senedir “Unlocking Practices” (Kilit Açıcı Uygulamalar) adı altında felsefeyi kişisel gelişim ve problem çözme tekniği olarak uygulamaktayım. Çocuklar, öğrenciler, eğitimciler ve birçok meslek dalından çalışanlar ve yöneticiler ile Felsefi Danışmanlık yapıyorum. İngilizce, Türkçe ve İbranice olmak üzere 3 dilde kişiler, gruplar, şirketler ve kurumlar ile çalışıyorum. Gizliliği esas alarak uyguladığım felsefi danışmanlık ve uygulamaları son dönemde, telefon ve görüntülü Skype görüşmeleri sayesinde Avustralya, Güney Afrika, İngiltere, Türkiye ve Amerika’da yaygınlığını daha da arttırmaktadır. Böylece bütün dünyadaki danışanlarım ile felsefe bilgeliğinin gelişimine hizmet etmekteyim.

https://www.rm-up.com 

https://www.instagram.com/riellamorhayim_up/ 

https://www.facebook.com/RiellaUP

Veli Metin 

Felsefe, "alternatif eğitim", mimarlık ve sanatala ilgileniyor. Lisede başlayan felsefe okumalarını, lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim alarak sistematik hale getirir. “cross-diciplinary” yaklaşımıyla klavyeye aldığı “yazılamalar”ını ulusal ve uluslararası sempozyumlar, çeşitli dergiler ve portallar yanında kişisel blogu yoluyla kamusallaştırmaya çalışıyor. Çalışma alanlarıyla ilgili eğitimler ve atölye çalışmaları yapıyor. Ulusal ve uluslararası pek çok sivil toplum kuruluşu gönüllüsü bir aktivist olarak hayata dokunmaya çabalıyor. Profesyonel hayatını, bağımsız olarak sürdürüyor.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page